Hoppa till innehåll

Välkommen till nya hyn.se. En del saker ser lite annorlunda ut än tidigare. Är det något du saknar eller inte hittar skicka ett meddelande till paola.squassina@hastnaringen.se

Ny presentation Att arbeta i hästnäringen

Vill du hålla ett undervisningspass kring anställning på din skola, i din organisation eller i din klubb? Nu kan du ladda ned en presentation till broschyren Att arbeta i hästnäringen.

För såväl arbetstagare som för arbetsgivare finns många frågor kring en anställning. HYN har tidigare tillsammans med HNS och Skatteverket tagit fram en broschyr, där det förhoppningsvis för båda parter, finns svar kring en anställning. Nu har vi även gjort en presentation som lärare eller organisationer fritt kan använda i sin undervisning kring arbetsvillkor.

Att arbeta i hästnäringen